Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

44 Views0 Comment

Günümüzde meme küçültme ameliyatları gelişmiş olan en son teknolojik tekniklerle yapılmaktadır. Özellikle bu tekniklerin gelişmemesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi ameliyattan sonra meme üzerinde kalacak izlerin kısaltılması ve küçültülmesinden kaynaklanmaktadır. Günümüzde uyguladığımız vertikal momo plasti dediğimiz teknikle meme üzerinde en az izi oluştururken en kalıcı ve en estetik sonuçları ortaya koyabilmekteyiz. Bu şekilde yapılabilen meme ameliyatlarından sonra ortaya çıkabilecek izlerinin tamamen kaybolduğu ve ameliyat sonrasında ameliyat öncesindeki izsiz görünümü kazanıldığı izlenmektedir.

Meme küçültme ameliyatında kullanılan tekniklerin özelliklerinin gelişmesiyle birlikte memede hissiyat kaybıda en az düzeye inmektedir.

Daha eski senelerde gerçekleştirilen operasyonlarda memede daha fazla bir hissiyat kaybolmakta, ameliyattan sonra hastamız memesini çok iyi derecede hissedemediğini söylemekte. Ancak günümüzde tekniklerini gelişmesiyle birlikte meme ucuna gelen sinirlerin korunması amaçlanmaktadır ve buna yönelik uygulanan tekniklerle meme küçültme ameliyatından sonra iz kaybı hemen hemen yok denilecek seviye indirilmiştir. Kısa izli yöntemler de ameliyat süresinde kısalma ameliyattan sonra nekahat döneminde de oldukça kısalma karşımıza çıkmaktadır.

Bu şekilde hasta sosyal yaşama çok kısa sürelerde dönebilmektedir.

Kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak kısa izli yapılmış tekniklerde 2 ile 4 gün içinde hastanın sosyal hayata geri dönebildiğini izlemekteyiz. Meme küçültme ameliyatında ortaya konulan vertikal mamoplasti dışında özellikle çok iri göğüslerde ve her memeden 2 kilogramın üstünde doku çıkarma ihtiyacı olan çok çok iri göğüslerde alta kısa bir T izi eklenebilmektedir. Bunun anlamı şudur, meme ucundan aşağı doğru bir izin yanında o izi tam dik olarak kesen meme oluğuna uyan bir bölgede çok bir iz eklenebilmektedir. Bu şekilde buradaki fazla derinin çıkarılması ile birlikte memenin daha iyi bir form kazandığı ve bu formundan dolayı daha estetik bir sonucun ortaya çıktığı görülmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought