Vaser Liposuction | Yağ Aldırma

Lokal Anestezi İle Vazer Liposuction Olur mu? Modern Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

46 Views0 Comment

Modern liposuction yöntemleri günümüzde hızla gelişmektedir. Bunlardan en hızlı gelişen en gelişmiş ülkelerde en popüler olanı Vaser Liposuction. Onun yanında ameliyat sonrası iyileşme döneminin daha kısa olması gibi özellikle avantajları mevcut. Vaser liposuction ameliyatı ile birlikte biz daha büyük bölgeleri daha kısa süreli ameliyatlar yapabilmekteyiz ve ameliyat sonucunda daha hızlı alabilmekteyiz. Bunun yanında lazer liposuctionın bi eski teknolojisi olan laser dediğiniz lazerli liposuction yöntemleri de mevcuttur. Bunlar özellikle derisinde gevşeklik olan hastalarda sıkılaştırma amacıyla kullanılmaktadır.

Ancak daha dikkatli kullanımı gerekmektedir.

Çünkü lazer ışığı tahrip gücü daha yüksek ışıktır.Vaser liposuction dediğimiz ultrasonik liposuction yöntemleri daha güvenli yöntemler olup ameliyat sonrasındaki istenmeyen komplikasyonları çok çok daha azdır. İkisi karşılaştırıldığı zaman uygun hastaya uygun tekniğin uygulanması ile hastanın en iyi sonucu alabildiğini görmekteyiz. Liposuction yöntemlerinden bir tanesi de lipomatik adını verdiğimiz bir yöntemdir. Lipomatik yönteminde mekanik olarak çek yapılan eski sistem liposuctiona sadece bu içeriden alınan kanülün bir motor vasıtasıyla hareket etmesini sağlamıştır.

Ameliyat süresini kısaltmakta, doktora kolaylık sağlamaktadır.

Ameliyattan sonra tabii ki iyileşme sürecini hızlandırma aşamasında bir miktar kolaylık sağlamaktadır. Ancak diğer gelişmiş modern liposuction yöntemlerinin sağladığı dokuda sıkılaşma, ameliyat sonrasında ki ağrıların, sızıların, ödemlerin daha az olması gibi avantajlar bu yöntemde söz konusu değildir. Ameliyat süresini kısaltma aşamasında bize yardım sağlayan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik sistemidir.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Leave your thought