Karın Germe Ameliyatı | Abdominoplasti

Karın germe için ameliyat dışında yöntemler var mı?

36 Views0 Comment

Karın germe ameliyatı cerrahi bir girişimdir. Cerrahinin yerini tutabilecek cerrahi olmayan girişimlerde zaten karın germe ameliyatını yapmak gereksizdir. Bundan dolayı karın germeye gerçekten ihtiyacı olan kişide ameliyat haricindeki herhangi bir teknolojik ürün, bir cihaz veya spor yapmak veya karın adalesini güçlendirmek o bölgedeki sarkıklığı gideremez, onun yanındaki derideki çatlakları da yok edemez.

Zaten bunlar yok ise hastalarımıza karın germe ihtiyacı yoktur.

Bundan dolayı ihtiyacı olan kişiyi iyi belirledikten sonra ihtiyacı olan kişiye bu ameliyatı yapmak gerekir. Bunun dışında karın bölgesinde zayıflık olan ama herhangi bir çatlak olmayan derisinde veya herhangi bir sarkıklık olmayan kişi bu zayıflığı gidermek için spor yapabilir, değişik cihazlar kullanabilir. Bu sayede karın derisini, karın görünümünü güçlendirebilir. Temek olarak iki şeyi ayırt etmek gerekir. Karın bölgesindeki sarkıklık derimizden mi kaynaklanıyor, deri altındaki yağ dokusundan mı kaynaklanıyor yoksa karnımızın içindeki iç organlarımızın sarkıklığından mı kaynaklanıyor. Eğer iç organların sarkıklığı söz konusu ise o zaman karın germe ameliyatının faydası yoktur. Bu hastalarımız diyetle iç organlarındaki yağların küçültülmesini sağlaması gerekir ve bundan sonra herhangi bir sarkıklık ortaya çıkarsa deri ve deri altında o zaman ameliyat olabilirler. Bundan dolayı biz özellikle göbekte olan beylerde deri, deri altı yağ dokusundan mı, yoksa karın içindeki gevşeklikten mi bu göbeğin oluştuğunu tespit ederiz. Genellikle erkeklerde karın içindeki gevşeklikten batın içindeki karın içindeki organların dışarıya fıtıklaşması görünür. Bunlara da liposuction fayda etmemektedir. Bazı bayanlarda da aynı hadise söz konusudur.

Bundan dolayı sorunun uzmanıyla görüşerek kararın verilmesi çok önemli bir noktadır.

Kişi kendi kendine ne ameliyatı olacağına kesinlikle karar vermemelidir. Bu yönde bir gelişme, bu yönde bir gelişme yapmamalıdır. Konunun uzmanından bu konuyla ilgili hangi yöntemin kendisi ile ilgili olacağı hakkında görüş almalıdır ve bu yönde hareket göstermelidir. Şuanda günümüzde kişilerin birçoğu spor yapmadığından karnının sarktığını söylemektedir. Aslında bu doğru olmayan bir görüştür. Çünkü doğuştan gelen yapısal özelliklerden de karın içinde gevşeklik olabilir, dışarıya sarkıklık olabilir ve sporla düzeltilmeyecek düzeyde olabilir. O zaman uzmandan yardım alarak size olan ihtiyacınıza tam olarak uygun işlemi öğrenmeniz en faydalı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought